ESFIVP I 12

 

Erasmus+1  

Roby

 

 

    

 

 

 

  Eduka    fb2   

Motyvuojanti ir linksma sveikatinimo veikla pradinukams

Rugsėjo 28 d. – spalio 23 d. Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos antrokai dalyvavo sveikatingumo projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį inicijavo LR Švietimo, mokslo ir sporto, LR Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Projekto tikslas – skatinti  moksleivių fizinį aktyvumą. Jo metu, pradinių klasių moksleiviai susipažino su sportu ir sveika gyvensena,  aktyviai leido laiką  pertraukų metu, integravo veiklas į pamokų dalykus, išbandė įvairias mankštas ir žaidimus, dalyvavo laidose su žymiais sportininkais. 

Šiame projekte išskirtos keturios temos: fizinis aktyvumas, sveika mityba, vaiko gerovė ir kokybiškas poilsis.

Fizinis aktyvumas, vaikams turi tapti tokia pat įprasta veikla, kaip valytis dantis, gerai išsimiegoti ir sveikai pavalgyti. Tad pirma savaitė buvo skirta judėjimo džiaugsmui. Vaikai iš Audronės ir  Ąžuolo mokėsi judėjimo įgūdžių. Čia mergaitės ir berniukai šoko, atliko nuotaikingą „Ąžuolo“ mankštą, išbandė pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas. Kad nepabostų sėdėti pamokoje, darė linksmas, aktyvias pertraukėles, aktyvino savo vaizduotę. Vieną dieną,  visos klasės mokiniai virto viena didele kirmėlyte ir ramiai šliaužė tyliais mokyklos koridoriais. Tai buvo klasės nuotykis.

Antrą savaitę, mokiniai skyrė laiko mokydamiesi apie sveikatai palankius produktus, atlikdami užduotis, kartu su tėveliais gamindami, ragaudami naujus patiekalus. Viso projekto metu fiksavo, kiek kiekvienas per dieną išgėrė stiklinių vandens. Vandenį paskanino, citrinos, greipfruto, agurkų skiltelėmis. Labiausiai vaikams patiko vanduo su agurkais. Su sveikatos specialiste išsiaiškino, kuo svarbus vanduo sveikatai, žmogaus organizmui. Mokiniams kėlė nuostabą, kad vanduo gali panaikinti mieguistumą, nuovargį ar galvos skausmą. Žaidė žaidimą „Atspėk, daržovę ar vaisių!“, susipažino su avokado vaisiumi, kuris turi net 20 skirtingų vitaminų ir mineralų. Juose gausu vitaminų K, C, kalio, vitaminų B5, B6, E, magnio, mangano, vario, geležies, cinko ir kitų. Vaikai sužinojo, kad jį galima dėti į salotas, trinti ir tepti ant duonos vietoje sviesto, netgi gaminti desertus! Avokadas labai sotus, todėl puikiai numalšina alkio jausmą! O svarbiausia – sveikas! Savaitgalį su tėveliais atliko namų užduotį „Spalvingoji vaivorykštė“.  Juk dažnai naudojame “vaivorykštę” kalbėdami apie daržovių naudą. Čia vaikai galėjo pasitelkti pilną pasirinkimo laisvę. Svarbiausia, kad patiekalas būtų sveikas, atrodytų gražiai ir patys vaikai jį valgytų. Savo kūrinius įamžino ir papasakojo klasės draugams iš kokių produktų, su šeimos nariais, gamino.

Trečia savaitė skirta emocinės sveikatos stiprinimui. Mokiniai ugdė emocinį raštingumą, gebėjimą atpažinti, suprasti ir tinkamai reikšti savo emocijas, nes tai nėra įgimta, tačiau galima išmokti.  Jis reikalingas tam, kad suprastume save ir kitus, nes kitus pažįstame tik tiek, kiek esame susipažinę su savimi. Šios savaitės metu vaikai išbandė juoko terapiją, mokėsi kvėpavimo pratimų. Klasėje, pasikabino emometrą, kurį patys pasigamino, kad  su laiku pažintų visas 64  emocines būsenas. Klasėje įkūrė nusiraminimo kampelį. Čia supykę ar suirzę vaikai galės išreikšti savo emocijas „atvėsti“ ar nusiraminti. Savaitgalį su tėveliais pasigamino pykčio pagalvėles. Jas vaikai  galės turėti po ranka klasėje ar namuose ir esant reikalui kumščiuoti, įkąsti, surikti taip išreikšdami įtampos emocijas. Klasėje surengė „Pykčio pagalvėlių“ parodą.  Su sveikatos specialistės pagalba, vaikai pasigamino antistresinius kamuoliukus, kuriuos galima minkyti, spaudyti ir maigyti, kai jie jaučiasi neramūs ar išgyvena kitokius jausmus. Toks dėmesio sutelkimas padeda nukreipti įtampą į minkštą daiktą, mokėsi nusiraminimo pratimo.

Paskutinę – ketvirtąją savaitę, mokiniai dalyvavo, kokybiškam poilsiui, skirtose veiklose. Įtempta protinė veikla ir didelis mokymosi krūvis veikia kaip psichiką traumuojantys veiksniai. Jei tuo pačiu metu trūksta laiko miegui, poilsiui gryname ore, sumažėja fizinis aktyvumas – vaiko organizmas patiria didelį stresą. Pradinukai mokėsi ugdyti atsipalaidavimo įpročius,  nusiraminimo ir susitelkimo pratimų. Trumpomis, muzikinėmis, pertraukėlėmis, pamokų metu, mokiniai pamėgino sumažinti stresą, nusiraminti, paaktyvinti smegenų veiklą. Žaidė atsipalaidavimo žaidimą „ Plunksnelė“, kuris labai gerai atpalaiduoja raumenis. Labiausiai vaikams patiko užsimerkus, keliauti mintimis į savo mėgstamą aplinką, kur gali jaustis ramiai ir saugiai. Kai kurie net užsnūdo. Su sveikatos specialiste, mokiniai, diskutavo kokią žalą ekranai gali daryti jų sveikatai, nesvarbu ar tai televizoriaus, kompiuterio, planšetės ar mobiliojo telefono ekranas . Ant grindų priklijavo  ploną juostą, piešė paveikslėlius, ką galima nuveikti be ekranų. Šią juostą turėjo įveikti tip-topais. Priėmė iššūkį: sugalvoti 100 veiklų, kurias galima atlikti be ekranų. Pasirodo, ne taip paprasta jų tiek daug sugalvoti. Mokiniai surašė  30 veiklų.

Visą projekto laiką mokinius lydėjo super herojai: Luka Kibirkštis, Una Superbičiulė, Amis Kilniaširdis, Ąžuolas Galingasis.

 Įdomių, linksmų ir netradicinių užduočių pagalba vaikai mokėsi rūpintis ne tik sveikata, bet ir bendrauti tarpusavyje,  dirbti komandoje. Įvairių vertybių ugdymasis, mokinius skatina kelti tikslus ir jų siekti. Tikimės, kad dalyvavimas tokiame projekte, padės mums ugdyti sveikus ir laimingus vaikus!

VSPS A.Džiugelytė

Sveikiname!

Konkursų, olimpiadų prizininkai 

 diplomas


 Apie mokinių sportinius, akademinius pasiekimus skaitykite skyrelyje pasiekimai

 

Informacija

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Laisvės g. 18, Krekenava, LT-38310 Panevėžio rajonas, Lietuva.

Tel./ faksas: (8 45) 59 32 83, el.paštas: rastine@kmag.lt , svetainė: www.kmag.lt

 

Be Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu

© 2013–2021, Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Svetainėje lankosi 15 svečių ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
1231542

Administratorius:

Ingrida C.

IT mokytoja